Studio graficzne

Projekty graficzne

Projekty związane z przygotowaniem oraz produkcją gadżetów firmowych takich, jak kalendarze lub notesy, ale również opakowania kartonowe, są uważane za udane nie tylko wtedy, gdy wykorzystuje się dobrej jakości materiały. To przykuwające uwagę i utrzymane w dobrym guście projekty graficzne sprawiają, że produkty te zapadają w pamięć klientów.

Nasz zespół graficzny

Nad wyglądem oraz jakością wytwarzanych w naszym Studio Reklamy i Poligrafii Forest, czuwa wyspecjalizowany i doświadczony dział graficzny. Aby całkowicie spełnić stawiane przed nami oczekiwania i zadbać o najmniejsze szczegóły we wszystkich zleceniach, nasi graficy są zróżnicowani pod względem wiedzy oraz umiejętności.
Połowa z nich ukończyła Wydział Sztuk Pięknych, dysponując nie tylko wiedzą historyczną i obszernym rozeznaniem w tematach sztuk współczesnych, ale także wysoko cenionymi umiejętnościami plastycznymi. Dzięki temu opracowując indywidualne projekty graficzne, są w stanie wprowadzić ręcznie wykonane rysunki, optymalnie wyważyć proporcje oraz harmonijnie zestawić ze sobą poszczególne elementy.
Natomiast druga połowa to graficy komputerowi, biegle posługujący się programami graficznymi, bez których żaden projekt nie mógłby być wydrukowany i dostarczony do klienta. Pracują wraz z technicznym i drobiazgowym podejściem tak, aby każde projekty graficzne zgadzały się z założeniami oraz do druku trafiły odpowiednio przygotowane pliki.

Dobre narzędzia to podstawa

Wszyscy graficy swoją pracę opierają na licencjonowanych programach graficznych Adobe, bez znajomości których praca w studio reklamy i poligrafii jest niemożliwa.
Dodatkowo posiadamy profesjonalny ploter tnący firmy GRAPHTEC przy użyciu, którego proces projektowania opakowań jest znacznie łatwiejszy oraz szybszy. Możliwość jaką jest tworzenie poglądowej makiety to bezcenna pomoc przy doborze odpowiednich nośników dla projektu. Bez tego praktycznego podejścia nie tylko sam design byłby nieatrakcyjny, ale sens funkcjonalności opakowań byłaby całkowicie zaburzony.

Codzienne wyzwania

To właśnie przy użyciu tych narzędzi najczęściej tworzonymi przez nas produktami są kalendarze firmowe, ulotki, katalogi, raporty, plakaty, banery, opakowania kartonowe, reklamy prasowe, ilustracje, logotypy oraz wszelkiego innego rodzaju materiały reklamowe typu POS.
Nasi graficy doskonale wiedzą, że wszystkie projekty graficzne muszą nie tylko spełniać stawiane przed nimi oczekiwania i wymagania, ale również być spójne z całościowym wizerunkiem danej firmy. Korzystając ze swojego doświadczenia, graficy doradzają odpowiedni dobór czcionek, kolorystyki, gramatury papieru, rodzaju zadruku oraz uszlachetnień. Projekty graficzne tworzą z wyobraźnią, ale jednocześnie w taki sposób, aby forma przekazu wizualnego współgrała z treścią.
Niezależnie od tego, czy zlecone projekty graficzną dotyczą zaprojektowania małych, nieskomplikowanych elementów czy indywidualnego, nietypowego podejścia nie tylko do projektu, ale samej produkcji, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby efekt końcowy był zjawiskowy i możliwie jak najlepszy.

Zespół tworzą ludzie

Nie tylko pracą człowiek żyje, czego jesteśmy świadomi. Dlatego w ramach relaksu i wspierania ducha zespołu dzielimy się naszymi zainteresowaniami. Większość z nas ma rowery, na których uwielbia jeździć, nie tylko od święta! Połowa naszego zespołu ma dzieci, dlatego wiemy jak ważne dla nich jest życie rodzinne i spędzanie jak najwięcej czasu z bliskimi. Lubimy podróże, zdrowe jedzenie (od którego czasami oczywiście robimy sobie wolne, gdy przy torcie świętujemy urodziny lub sukcesy zawodowe), ciekawą muzykę i ludzi z dobrym poczuciem humoru.
Dla każdego z nas zgrany zespół to ludzie, z którymi dobrze się współpracuje oraz na pomoc których można zawsze liczyć. Komfortowe środowisko pracy sprawia, że projekty graficzne wychodzące z naszego studio nie tylko są dobrze przygotowane, ale sama praca nad nimi to przyjemność.


 
 

W skrócie o nas

Dział graficzny to zgrany team:

  • 50% z nas ukończyło Wydział Sztuk Pięknych a 2 połowa idealnie dopełnia całości wiedzą techniczną i drobiazgowym podejściem nie tylko w tematach DTP
  • korzystamy z zaawansowanych licencjonowanych narzędzi graficznych firmy Adobe
  • mamy  rowery i kochamy na nich jeździć nie tylko od święta
  • 50% z nas ma dzieci
  • lubimy podróże, zdrowe jedzenie (od czasu do czasu zjadamy torty), dobrą muzykę i wszystkich z poczuciem humoru


Oferujemy szeroki wachlarz usług związanych z projektowaniem.
 

Najczęściej zajmujemy się tworzeniem:
kalendarzy, ulotek, katalogów, raportów rocznych, plakatów, banerów, opakowań, reklam prasowych, ilustracji,  odświeżaniem i projektowaniem logotypów, oraz opracowywaniem graficznym wielu innych materiałów reklamowych i poligraficznych typu POS, tworząc spójny wizerunek firmy.
 

Doradzamy w odpowiednim doborze kolorystyki, przyjaznej czcionki, gramatury papieru, rodzaju zadruku oraz uszlachetnień.

Tworzymy grafikę z wyczuciem i wyobrażnią  zawsze tak, aby forma przekazu wizualnego współgrała z treścią.
Posiadamy też Japończyka tj. ploter tnący firmy GRAPHTEC co ułatwia i znacznie przyspiesza proces projektowania opakowań.
Możliwość stworzenia makiety jest nieoceniona przy doborze nośników, odpowiada ona nie tylko za design ale przede wszystkim za funkcjonalność.


Współpracujemy ze specjalistami z różnych branż pokrewnych grafice (wykrojniki, tłumaczenia tekstów, fotografia itp.), które uzupełniają i wspomagają nasze starania  w trosce o najwyższą jakość.
 

Zapraszamy do współpracy.